Набережная Ушакова

Камера установлена на одной из вышек Херсонского морского порта, с видом на площадь Ю. Тутушкина, памятник «Памятник первым корабелам» и на центральную городскую набережную

Площа Тутушкіна

Площа імені Ю.Тутушкіна (колишні назви: Одеська (1856—1874 рр.), Жовтнева (1967—2007 рр.)) — площа, розташована у Суворовському районі Херсона.
Розташована на виході проспекту Ушакова до набережної Дніпра. Утворилася у другій половині XIX ст.

У XVIII столітті місце, де згодом утворилася Одеська площа, було єдиним у межах цивільного передмістя Херсона, до якого могли приставати кораблі — решта берегу була заболоченою. Тому, саме тут була побудована перша міська пристань у вигляді широкого (близько 15 метрів) дерев'яного мосту, завдовжки 140 метрів.
До кінця XVIII століття ця пристань занепала і була розібрана, а на початку XIX століття місто Херсон стало губернським центром і пристань була відновлена. У безпосередньому сусідстві з нинішньою площею, на схід від неї, в кінці XVIII — на початку XIX ст. перебували елінги Херсонської адміралтейської верфи — колиски Чорноморського флоту. У середині XIX століття, коли йшли роботи з будівництва Дніпровської набережної, поряд з площею були побудовані казарми арештантської роти, яка використовувалася на роботах.
Після 1856 року на цьому місці облаштувалася пристань Р. О. П.іТ. (Російське товариство пароплавства і торгівлі), яке здійснювало вантажні та пасажирські перевезення в міста Олександрівськ (Запоріжжя), Миколаїв та Одесу. Одеський напрямок був найпопулярнішим. Не випадково вже на плані 1874 року площа була названа «Одеською».
На початку ХХ століття на площі знаходилася невелика кам'яна будівля — кухня і дерев'яний барак, де жили робітники порту; у східній частині площі розміщувався пивоварний завод, а поряд з ним — «машинне відділення водопроводу». Прибережну частину займала пристань Херсонського порту.
У 1967 році Одеська площа була перейменована в «Жовтневу площу». Назва ж «Одеська» перейшла до «площі річкового і морського вокзалів». У 1972 році на тому місці, де двісті років до цього було закладено верф, було споруджено пам'ятник першим херсонським корабелам — трищогловий вітрильник на високому постаменті.
У 2007 р., за ініціативою працівників Херсонського морського торговельного порту площу було перейменовано на честь Юрія Івановича Тутушкіна — колишнього директора порту.  

 Зрителей: 0

Трансляция: ISP STATUS
Благодарим за помощь в размещении камеры компанию FS-HOST

Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы всегда узнавать первым о новых веб-камерах и других наших сервисах
Подписаться на @webcams_kherson
Использование материалов с сайта разрешается только при ОБЯЗАТЕЛЬНОМ размещении ссылки на источник, трансляция камер на других ресурсах категорически запрещена.